סדנת הכנה לקראת פרישה לגמלאות (פנסיה)

לקראת גיל הפרישה או היציאה לפנסיה עובדים ומנהלים רבים נמצאים בפני צומת דרכים משמעותית ומעצבת. ממקום של עבודה מפעילה ומלאה, מסגרת כלכלית מובנית ובטוחה ושגרת חיים של עשרות שנים, הפורש או הפורשת לגמלאות מתבקשים לתכנן את עתידם מחדש בכל ההיבטים: הכלכלי, הרגשי והחברתי. בסדנת הכנה לקראת יציאה לגמלאות או לפנסיה נעסוק בכלל המעגלים המשמעותיים בנושא ונזמין את המשתתפים לתכנן את הפרק הבא בחייהם בסדנה יצירתית, מעצימה ומחזקת. נשאל מהן השאיפות והרצונות של המשתתפים, מה היו חלומותיהם שיוכלו עכשיו להגשים, איזה תפקידים מקצועיים, משפחתיים, רגשיים וחברתיים ירצו להגשים ולמלא ונגדיר יחד, תוכנית עבודה מסודרת למימושם. חשיבותה של הסדנה בהנחייתנו היא בשילוב שבין מתן הכלים המקצועיים והחשובים ליוצאים לגמלאות או לפנסיה בהיבטים כלכליים, פנסיוניים ומימוש זכויות, לצד בירור עמוק רגשי, חברתי ואישי בתכנון הפרק הבא בחיים ומינוף השינוי המשמעותי ביותר לכדי הזדמנות. 

בסדנת הכנה לקראת יציאה לגמלאות (פנסיה) נעסוק בין היתר בנושאים הבאים: 

  • תכנון כלכלי ופיננסי נכון לקראת הפרישה – איך מתמודדים עם השינויים בהכנסה הצפויה וכיצד נכון להיערך לכך, היכרות עם זכויות אזרח ותיק וצריכה נכונה.
  • בירור אפשרויות למקורות הכנסה פוטנציאלים נוספים בגיל השלישי.
  • ניהול הפנאי האישי והמשפחתי – איך לערוך סדר יום בצורה מעצימה ומפתחת בגיל השלישי, איזה מקום נכון לתת למשפחה ולתפקידים הנדרשים, נבחן אפשרויות התנדבות ופיתוח אישי.
  • מינוף השינוי להזדמנות – איך הפרק הבא בחיי יוכל להיות הזדמנות לפיתוח אישי, הגשמת חלומות וחיי חברה עשירים תוך מיקוד בעוצמות פנימיות.
  • קריירה שנייה? האם ומתי נכון לשקול המשך תעסוקה לאחר הפרישה ובאיזו מתכונת?

 מבנה סדנת ההכנה לקראת יציאה לגמלאות (פנסיה): 

  • הסדנה מורכבת ב-3 מפגשים בני 3 שעות כל אחד בקבוצות קטנות.
  • לרוב, מוצע למשתתפים גם תהליך אימון אישי לדיוק, ליווי והעצמת הפורשים.

ליצירת קשר עם חברת משכוכית ייעוץ והדרכה אנא לחץ/י כאן, או צלצלי/י עכשיו: 072-2500344