בתשובה לשאלה מהי משכוכית? מה זה משכוכית? נפנה ראשית אל ההגדרה המילונית:

 • לפי אתר מילון סנופי - "משכוכית - כבש או איל ההולך בראש העדר ומוביל אותו אחריו, בהמה המוליכה אחריה את העדר בכדי שלא יתפזר. "המוכר עדר לחברו, או שנתנו לו במתנה--כיון שמסר לו משכוכית, והיא הבהמה המהלכת בראש העדר והכול נמשכים אחריה--אין צריך לומר לו לך משוך וקנה: שמסירת בהמה זו, כמי שאמר לו לך משוך וקנה" (משנה תורה להרמב"ם, ספר קניין, הלכות מכירה, פרק ז').
 • לפי ויקימילון - "מַשְׁכּוּכִית חיה, לרוב כבש, עז, או פרה, אשר הולכת לפני העדר ורועי הצאן נוהגים לתלות על צווארה פעמון מתכת גדול על מנת ששאר העדר ישמע וילך אחריה".
 • לפי מילוג - משכוכית "היא כבשה המובילה את העדר".
 • משכוכית מופיעה במסכת בבא קמא בלמוד, שם היא מתוארת ככבשה העומדת בראש העדר ומובילה אותו.
למה בחרתם את השם "משכוכית - ייעוץ והדרכה" לחברת ייעוץ ארגוני והדרכה? 

בחברת משכוכית ייעוץ והדרכה בחרנו את השם "משכוכית" על שם הכבשה העומדת בראש העדר ומובילה אותו, שכן אנו מפתחים, מנחים ומובילים תוכניות מקצועיות, סדנאות לארגונים, תהליכי ייעוץ ארגוני, ייעוץ אסטרטגי ואימון אישי על מנת להעניק למשתתפים - עובדים, מנהלים, ארגונים, עסקים ואנשים פרטיים את הכלים להיות "משכוכית" בתחומם. ללמוד, לתרגל, להוביל ולהצליח.
חברת משכוכית ייעוץ והדרכה , החברה המובילה בישראל לשירותי ייעוץ ארגוני, פיתוח ארגוני, אימון אישי, ייעוץ אסטרטגי ותקשורת אפקטיבית. אנו מציעים שירותי ייעוץ ארגוני ופיתוח ארגוני, סדנאות למנהלים ועובדים, קורסים והטמעת תהליכים בארגון, בפיתוח והתאמה מקצועית עבור הארגון, כמו כן מוצעות ערכות הדרכה להורדה לעוסקים בתחום ייעוץ ארגוני והדרכה , מארזי הדרכה ומחברות עבודה לתרגול ולימוד עצמי.
קבוצת משכוכית – ייעוץ והדרכה הוקמה על ידי צוות יועצים ארגוניים מקצועיים, במטרה להוביל תהליכים ארגוניים והכשרות צוותי עבודה וניהול בארגון. אנו עושים במלאכת הייעוץ הארגוני והאסטרטגי בכלים מתודולוגיים ייחודיים, מקוריים ומגוונים וזוכים למשובים גבוהים ולהצלחות רבות בארץ ובעולם.

חברת משכוכית ייעוץ והדרכה החלה את דרכה בשנת 2004 בניהולו של יניב שנהב ולצד צוות מנחים, יועצים ארגוניים, ושותפים מצויינים ואשר בזכות מסירותם המקצועית, מיומנותם ועבודת הצוות המופלאה הצלחנו להגיע להישגים מרשימים בישראל ובעולם. 
במשכוכית ייעוץ והדרכה אנו מקבלים לעתים תכופות פניה בשאלה האם דרושים יועצים ארגוניים? האם דרוש יועץ ארגוני? האם דרושה יועצת ארגונית? כאשר אנו מגייסים מנחים ויועצים חדשים, אנו בדרך כלל מפרסמים בעמוד זה או בעמודים אחרים באתר. אנו מזמינים אתכם לבקר באתר ולבדוק באם התפרסמו משרות דרושים יועצים ארגונים.

נא לא לפרסם משרות יועצים/ות ארגוניים/ות  באתרים חיצוניים, תודה.

אנא בקרו בעמוד הדרושים שלנו, אותו אנו מעדכנים מעת לעת:
עמוד דרושים/ות למשכוכית
 • במשכוכית ייעוץ והדרכה אנו מתמקדים יותר ב"איך" ופחות ב"מה"; אנו מעניקים כלים יישומיים לעבודה כבר בתחילת הדרך ומחברים את המשתתפים לתכנים יישומיים ולתוצאות בשטח. התוצאות להדרכות מטעם משכוכית ייעוץ והדרכה ניכרות מייד וברוב המקרים אף ניתנות למדידת שיפורים בזכות התהליך.

 • במשכוכית ייעוץ והדרכה אנו מקפידים על חוויית הדרכה מגוונת ומקורית למשתתפים! ידוע לנו שחלק ניכר מהארגונים עוסקים בהדרכות באופן תדיר ולכן  אנו משקיעים משאבים רבים בפיתוח והפקת תכנים וסדנאות של חוויה אישית, חברתית ומקצועית ברמה הגבוהה ביותר, כך שחוויית הסדנאות, האבחון וההטעמה בארגון נעשות בצורה מקורית, חווייתית ומגוונת והיא זוכה למשובים גבוהים מאוד.

 • במשכוכית ייעוץ והדרכה רכשנו ופיתחנו כלים לאור היכרות עם עולם צרכים של מגוון לקוחות; מתוך ניסיוננו העשיר בארץ ובעולם עם מאות גופים עסקיים וציבוריים ועם מגוון לקוחות, למדנו להתאים את הכלים והאמצעים לאופי הלקוח במדויק.

 • צוות משכוכית ייעוץ והדרכה הוא בהחלט אחת הסיבות המרכזיות לבחור לעבוד איתנו! במשכוכית צוות יועצים ארגוניים, מרצים, מנחים ומאמנים אישיים מהמובילים בישראל אשר בזכות ניסיונם, מסירותם ומקצועיותם זוכים למשובים מצוינים בהדרכות מטעם משכוכית ייעוץ והדרכה.  
נשמח לתאם פגישת היכרות! צרו קשר היום.
המותג My-WorkBooks.com הוא למעשה שם החנות המקוונת של חברת משכוכית ייעוץ והדרכה והוא מציע סל כלים מקצועיים לפיתוח אישי, זוגי, קבוצתי וארגוני.

צוות הפיתוח של "מחברות העבודה" ו"ערכות ההדרכה" מבית "משכוכית-ייעוץ והדרכה" מורכב מצוות בכיר של יועצים ארגוניים, פסיכולוגיים ארגוניים, מנהלי עסקים, מנהלי משאבי אנוש ומנחי קבוצות בניהולו של יניב שנהב. יחד,  פגשנו עשרות אלפי משתתפים במגוון סדנאות, קורסים, ימי עיון ותהליכים מקצועיים שהנחנו בעולם.

לאורך כל התהליכים בהנחייתנו אנו עוסקים בהענקת כלים, ידע ושיטות עבודה אשר שימוש נכון בהן, יכול לשפר משמעותית את חוויית העבודה האישית והצוותית, את  יכולת הגדרת המטרות, הישגי התוצאות ובעיקר, בהעשרת הדרכים בצבע, לימוד מעמיק ובחוויות הצלחה.

ב- My-WorkBooks.com הצלחנו להביא את הידע והניסיון המקצועי המצטבר שלנו לכדי סדרת מוצרים שאנו גאים בה ומוצעים כעת לשימושך הטוב. אנו מאמינים שהכלים המוצעים עבורך כאן, יהיו כלי נהדר וישים בהתפתחות אישית ומקצועית כמו גם, כלי להנחיה והעצמה של הסביבה האישית והמקצועית.

 • "מחברות העבודה" מהוות כלי מצוין ויעיל ללימוד ותרגול עצמי במגוון נושאים מקצועיים. הערכים שהובילו אותנו בכתיבת "מחברות העבודה" הם מקצועיות, פשטות ועניין. בטקסטים המוצעים במחברת העבודה הצלחנו להעביר את עיקר הידע והכלים בקצרה ולהצמיד לכל פרק ותחום תרגולים אשר מניסיוננו יתרום רבות להבנה, היישום וההטמעה של הכלים הנידונים. "מחברות העבודה" מעוצבות בצורה צעירה, מזמינה וקלילה והן מעוטרות במגוון ציטוטים מעוררי השראה. "מחברות העבודה" הן מתנה נפלאה לעצמך או ליקרים לך! 
 • לקריאה על מוצרי "מחברות להצלחה"  נא ללחוץ כאן.
 • "ערכות ההדרכה" הן מארזי הדרכה שלמים במגוון תחומים מקצועיים, המיועדים לכל מי שעוסק או מעוניין לעסוק בהנחיה של קבוצות או בהנחית סדנא חווייתית ומקצועית בנושא מסוים. "ערכות ההדרכה" מעניקות למנחה מארז הדרכה שלם להנחיית סדנא בת 3 שעות לפחות בנושא הנבחר וכוללת:
 • מערך סדנא מלא
 • מצגת Power Point פתוחה לשימוש ולעריכה
 • קובץ עם הפניה לסרטונים בנושא ההדרכה
 • מגוון תרגילים ומתודות לתרגול והמחשת המסרים
 • חומרים לחלוקה למשתתפים מוצעים בחלק מהערכות
 • הפניה לידע נוסף ללימוד והעמקה בנושא
 • "ערכות ההדרכה" חוסכת לך את תהליך פיתוח ההדרכה הארוך ונסמכות על מאות סדנאות מוצלחות שהנחנו בעולם. "ערכות ההדרכה" מתאימות למנהלים בארגון, ליועצים ארגוניים, למנחי קבוצות, למאמנים אישיים וכל מי שמעוניין להדריך ולהנחות סדנא מקצועית ומעניינת. 
 • לקריאה על אודות "ערכות הדרכה" לחץ כאן. 
לצד רכישת המוצרים בחנות זו, אנו מזמינים אותך לקרוא עוד אודות שירותי הייעוץ וההדרכה שלנו, בשתי חברות ייעוץ והדרכה מקצועיות מובילות בישראל ובעולם:
"מחברות עבודה" או "מחברות להצלחה" הן כלי שפותח על ידי צוות יועצים ארגוניים המבוסס על ידע מקצועי וניסיון שהצטבר משך שנים ארוכות ועל בסיס הדרכת עשרות אלפי משתתפים במגוון ארגונים ועסקים בעולם.

הרעיון בבסיס הפיתוח של "מחברות העבודה" הוא לאפשר לקורא לעבור תהליך אישי בנושא "מחברת העבודה", הכולל לימוד בהיר של נושא, תרגול ממוקד בתחום תוך בניית הרלוונטיות לעולם האישי והמקצועי הקיים. ראוי להדגיש את החשיבות הגדולה בלימוד וההטמעה שמציעים התרגולים ב"מחברת העבודה" ואת התרומה במימוש והטמעה הכלים בזכות הכתיבה בכתב יד במהלכם.

"מחברות העבודה" מעוצבות בצורה צעירה, מזמינה וקלילה והן מעוטרות במגוון ציטוטים מעוררי השראה.
"ערכות ההדרכה" הינן מארזי הדרכה שלמים במגוון תחומים מקצועיים וביניהן: סדנת מכירות, סדנת ניהול זמן, סדנת שירות, סדנא בניהול ישיבות צוות, סדנת תקשורת אפקטיבית ועוד,  המיועדים לכל מי שעוסק או מעוניין לעסוק בהנחיה של קבוצות באותם הנושאים.

"ערכות ההדרכה" מציעות למנחה מארז הדרכה שלם להנחיית סדנא בת 3 שעות לפחות בנושא הנבחר. "ערכת ההדרכה" כוללת:

 • מערך סדנא מלא Flow.
 • מצגת Power Point פתוחה לשימוש ולעריכה.
 • קובץ עם הפניה לסרטונים YouTube בנושא ההדרכה.
 • מגוון תרגילים ומתודות להמחשת הידע ויצירת רלוונטיות בהדרכה.
 • חומרים לחלוקה למשתתפים מוצעים בחלק מערכות ההדרכה.
 • הפניה לידע נוסף ללימוד והעמקה בנושא הסדנא.
"ערכות ההדרכה" חוסכת למנחה את תהליך פיתוח ההדרכה הארוך ונסמכות על מאות סדנאות מוצלחות שהנחנו בעולם, כך ששימוש בערכה יציע למנחה סדנא מוכנה, מעניינת ומבוססת על הצלחות קודמות שלנו.
ניסיוננו עם מאות לקוחות, ביניהם ארגונים גדולים בישראל ובעולם, יועצים ארגוניים ומאמנים אישיים שרכשו את ערכות ההדרכה, מלמד שמארזי ההדרכה השלמים מהווים מוצר מצוין והכרחי לכל ארגון, יועץ ומנהל.

"ערכות ההדרכה" יכולות להתאים לקהלים הבאים:  
 • יועצים ארגוניים / מנחי קבוצות או מנהלים המעוניינים להנחות סדנא מקצועית.
 • מנהלי הדרכה או מנהלי משאבי אנוש המעוניינים להכשיר מנהלים, עובדים או משתתפים בתהליך פיתוח אישי, עסקי, ארגוני או קהילתי.
 • מנהלים או מנהלי הדרכה בארגון אשר מעוניינים להעשיר את ספריית ההדרכה הארגונית שלהם לשם העצמת העובדים או החברים בארגון בנושאים הנבחרים.
 • בתי ספר ללימוד "ייעוץ ארגוני" או "הנחיית קבוצות" המעוניינים להעניק לסטודנטים ולבוגרים שלהם כלים מקצועיים להנחיה במגוון נושאים הרלוונטיים לעשייתם המקצועית במקצוע ורכשו רישיונות שימוש בהתאמה.
.
הצורה הפשוטה ביותר לבצע הזמנה היא באמצעות האתר אשר ילווה אותך בתהליך הקנייה עד השלמתה בצורה ברורה, קלה ובטוחה.

 • ניתן גם לבצע הזמנות באמצעות פנייה באי מייל: info@mash.co.il 
 • או על ידי השארת הודעה במוקד הטלפוני: 072-2500344
 • או על ידי שליחת פקס למספר: 072-2500343
 • אנו מקבלים תשלום באמצעות מערכת PayPal אשר סולקת תשלומים בסוף תהליך הקניה באתר בצורה מאובטחת.
 • כמו כן ניתן לבצע העברה בנקאית, לקבלת פרטי חשבון בנק להעברה נא לפנות באימייל עם פרטי ההזמנה. במקרים בהם התשלום מתבצע בהעברה בנקאית, יש  לשלוח אישור העברה באימייל לשם העברת ההזמנה למשלוח.
 • ברוב המקרים הזמנות שמתקבלות באתר והתשלום עבורן אושר, מתבצע משלוח בתוך 3-4 ימי עסקים בדואר רגיל, רשום, או באמצעות שליח – בהתאם לגובה הקנייה או לבחירת הלקוח.
 • במקרים בהם הוזמן "עיצוב מחברות עבודה עם המיתוג העסקי שלך" , ייתכנו עוד 14 ימי עבודה לביצוע המשלוח.
 • מרגע ביצוע המשלוח, מהירות הגעת דברי הדואר לכתובת שהוזנה בהזמנה משתנה ותלויה בחברת הדואר.
 • במקרים בהם נדרש שילוח מהיר או באמצעות שליח אישי, ניתן לבצע זאת כתוספת בתהליך הקניה.
"מחברות העבודה" יכולות להיות מתנה נהדרת בכל זמן ולכולם, ניתן לצרף ל"מחברת הקנייה" ברכה אישית והקדשה בהדפסה מיוחדת אשר תישלח בחבילה ישירות למקבל. מחברות העבודה יכולות להיות גם מתנה נהדרת לדוברי שפות נוספות, היות והן כרגע מוצעות גם בעברית וגם באנגלית, בקרוב "מחברות העבודה" יהיו זמינות בצרפתית, ספרדית ורוסית.

 בזכות מגוון הנושאים הרחב ש"מחברות העבודה" מציעות ניתן להתאים אותן לכל אחד ואחת ולמגוון אירועים אישיים, מקצועיים או כשי איכותי לעובדים.

 • מחברת העבודה "למכור!" תהיה מתנה מעולה לכל מי שעוסק במכירות, או צפוי לעסוק במכירת מוצרים. בנוסף, זהו שי נפלא לארגונים אשר עוסקים במכירות או מנחים קורס מכירות ומעוניינים לתת לאנשי המכירות שלהם מתנה איכותית ובעלת משמעות מקצועית.
 • מחברת העבודה "לעשות!" תעניק לקורא כלים בתכנון יעיל ואפקטיבי של הזמן ושל המשימה ותנחה את הקורא בפיתוח וכתיבת חזון אישי ומקצועי ב"שיטת הכובעים", בתרגומו לתוכנית עבודה יישומית ומתן כלים נוספים לניהול הזמן לפי "מודל 5 הממדים". מחברת העבודה "לעשות!" היא כלי מצוין שישמחו לקבל מנהלים, עובדים וחברים.
 • מחברת העבודה "להציג!" תלווה את הקורא בתכנון וארגון הפרזנטציה - בדיבור בפני קהל, אנשים ולקוחות. כל מנהל, מרצה, מורה או איש מכירות ישמח לקבל את המחברת "להציג!", שתעניק כלים להצגה אפקטיבית, משכנעת ומרעננת.
 • ערכת הקלפים ומחברת העבודה "להגשים!" מהווה כלי מתודי מקסים וייחודי לניהול תהליכי שיח עמוק שבין מנהל לעובד, בין מאמן למתאמן, בין מנחה לקבוצה, בין מטפל למטופל או בכל דינאמיקה בין אישית. הערכה אשר כוללת מעל ל-100 קלפי תמונות וקלפי מילים, מציעה גם מחברת הנחיה עם רעיונות למגוון השימושים המקצועיים. זוהי מתנה מושקעת לכל מנהל, מאמן אישי, מדריך או חבר.

 • "מחברות העבודה" יכולות להיות תוספת נפלאה לחבילת השי לחגים בארגון!
 • בוגרי הכשרות, קורסים והשתלמויות מקצועיות.
 • מתנה אישית לחבר/ה עם הקדשה אישית!
 • ניתן לצרף קובץ להדפסה אשר יצורף למעטפה במשלוח מתנה.
"ערכות ההדרכה" הן מארזי הדרכה שלמים במגוון תחומים מקצועיים, המיועדים לכל מי שעוסק או מעוניין לעסוק בהנחיה של קבוצות או בהנחיית סדנא בנושא מסוים.
ערכת הדרכה תהיה מתנה יעילה ומשמעותית מאוד עבור:
 • יועצים ארגוניים / מנחי קבוצות או מנהלים העוסקים בליווי או ניהול ארגונים.
 • מנהלי הדרכה או מנהלי משאבי אנוש המעוניינים להכשיר מנהלים, עובדים או משתתפים בתהליך פיתוח אישי, עסקי, ארגוני או קהילתי.
 • מנהלים או מנהלי הדרכה בארגון אשר מעוניינים להעשיר את ספריית ההדרכה הארגונית שלהם לשם העצמת העובדים או החברים בארגון בנושאים הנבחרים.
חלק מלקחותינו מעניקים את "מחברות העבודה" כמתנה לכלל העובדים, לבוגרי קורסים  והכשרות או ככלי לימוד והעצמה לכל חברי הארגון.
ב- My-WorkBooks.com אנו מאפשרים ללקוחותינו למתג את המוצרים שלנו בהתאם ולהעניק ל"מחברות העבודה" את הגוון הארגוני שלך:
 • הכנסת לוגו החברה / עיצוב לבחירה על הכריכה הקדמית והאחורית של "מחברות העבודה"
 • עמוד הפתיחה ב"מחברת העבודה" יופיע עם מכתב אישי והקדשה לקורא בשמך ובחתימתך
ב- My-WorkBooks.com אנו שמחים להפיץ את הידע והכלים שפיתחנו וממשיכים לפתח.

על מנת להיות "מפיץ" של המוצרים שלנו, יש לענות על מספר תנאים:
 • המוצרים צריכים להיות מוצגים באופן ראוי וממותג במדף או ליד הקופה בבית העסק שלך
 • אנשי המכירות צריכים לעבוד הכשרה קצרה (במימון שלנו) אודות המוצרים, תרומתם ואיכותם המקצועית על מנת שיוכלו להציג את המוצרים באופן ראוי ומקצועי
 • תעריפי "מפיץ" משתנים בהתאם להיקפי הקניה בכל שנה
מפיצים בעלי חנויות מתעניינים, אנא צרו קשר.

אנו מציעים אפשרויות להפצה באמצעות מכירה בחנות המקוונת שבבעלותך או על ידי הפניה מהאתר שבבעלותך באמצעות פרסום או באנר (תוכנית השותפים) לאתר שלנו, לפרטים אנא צור קשר.