ניהול מתוך חוזקות  - סדנה למנהלים ולעובדים

סדנת ניהול מתוך חוזקות  - זיהוי העוצמות בעבודה ובניהול

מרקוס בקינגהם, יועץ עצמאי, סופר ומרצה, הנחשב לאחד מבני הסמכא המובילים בעולם בנושאי פריון עבודה של עובדים ושיטות מנהיגות וניהול, הוציא בשנת 2012 את ספרו "עכשיו - גלה את חוזקותיך", שבו פיתח תוכנית מהפכנית לזיהוי כישרונות ופיתוח חוזקות, המאפשרים לכל ארגון באשר הוא, ליהנות מביצועים מתמשכים המביאים לרמת אפקטיביות גבוהה. בבסיס השיטה, עומדת תפיסת הפסיכולוגיה החיובית, שמטרתה להכשיר אנשים, להתמודד עם החיים בצורה טובה יותר ובאופן חיובי יותר. במקביל לגישתו, התפתחו עוד תפיסות, כלים ורעיונות רבים אשר שמים את החוזקות, הן של המנהלים והן של העובדים במרכז. 

בעוד שרובנו מונחים על-ידי הסביבה המשפיעה עלינו לחזק ולתקן את חולשותינו, ורוב חיינו מבלים במאמצים לתקן את נקודות התורפה הללו, גישת "ניהול מתוך חוזקות" מזמינה את המנהלים והעובדים לזהות את החוזקות, להתאים אותן לתפקיד ולעבוד מתוך מיקוד בפוטנציאל החיובי להצלחה. 

בסדנת "ניהול מתוך חוזקות", נעמיק בתפיסת תורת הארגון החיובי (Positive Organizational Scholarship), המכוונת לפיתוח עוצמותיהם של יחידים ושל ארגונים, תוך שימת הדגש על ההשקעה בפעילויות שממלאות אותנו באנרגיה, התלהבות ומרץ, על מנת להביא למיצוי מיטבי ופרודוקטיביות גבוהה. 

בסדנה זו נעסוק בין היתר בנושאים הבאים: 

  • נלמד ונתרגל את תפיסת העולם של "ניהול מתוך חוזקות" ונעמוד על הפסיכולוגיה החיובית שעומדת בבסיסה לפי מספר גישות, חוקרים ותיאוריות מובילות.
  • נכיר חוקרים ומחקרים שונים המביאים הוכחות מדעיות לתקפותה של גישת "ניהול מתוך חוזקות" בארגון ובחיים ככלי למינוף ולהצלחה.
  • נעניק ונתרגל כלים יישומיים לזיהוי עוצמות וחוזקות, על הדרך שבה ניתן להשתמש בחוזקות בצורה מיטבית ועל הכלים להשגת תוצאות מצוינות ותקשורת ניהולית פרודוקטיבית.
  • נלמד גם על גישת ג'וב קרפטינג (Job Crafting) וכלים נוספים לדיוק הניהול וחיזוק העוצמות של העובדים.
  • בסדנה ננגיש כלים לניהול משימות מבוססות חוזקות לפיתוח והעצמת מנהלים ועובדים בארגון.

סדנת "ניהול מתוך חוזקות" הינה סדנה חוויתית ויישומית, אשר תזמין את המשתתפים לאבחן, לדייק ולמקד את נקודות החוזק והעוצמה שלהם ותעניק כלים מבוססי מחקר ותוצאות, למינוף שיטות העבודה, הניהול וההתנהלות הארגונית. 


  • סדנה זו משלבת מצגת, שאלון זיהוי חוזקות, תרגילים והתנסויות חווייתיות בקבוצה.
  • על מנת להתאים את הסדנה בצורה הטובה ביותר נערוך שיחת אבחון מקדימה לבירור הצרכים והדגשים.
  • משך הסדנה משתנה וכפוף לצרכים ויכולות הארגון.
  • את הסדנה ניתן להנחות גם ב-ZOOM והיא תונחה בהתאם למגבלות והנחיות משרד הבריאות.

משך הסדנה: בין כמה שעות למספר מפגשים.